Turint automatinius vartus jums nereikia išlipti iš automobilio, norint atidaryti ar uždaryti vartus. Daugelis vairuotojų įpratę neišjungti variklio, o tai gali padidinti automobilio vagystės riziką. Įėjimo vartų automatika apsaugo nuo nepageidaujamų žmonių įsiskverbimo iš išorės.

Apie tinkamą automatikos sistemą verta pagalvoti ankstyvame namo statybos etape, geriausia prieš klojant paviršių. Šiam sprendimui reikalinga elektros instaliacija, paklota po žeme. Žinoma, automatiką galima pritaikyti ir jau sumontuotiems vartams.

Varstomų vartų automatika susideda iš pavarų ir valdymo elementų, kurie yra atsakingi už jos veikimo efektyvumą. Tokio tipo sistema gali būti skirtingo dydžio, veikimo specifika ir aptarnavimo forma. Varstomų vartų automatika turėtų būti pritaikyta vartų varčios ilgiui, svoriui, reikiamam atidarymo kampui, atidarymo greičiui ir darbo intensyvumui idomus.lt. Tik teisingai parinkta automatika garantuos patikimą ir efektyvų veikimą ilgą laiką.

Ne be reikalo specialistai taip akcentuoja tinkamo modelio pasirinkimą. Disko įrengimas ant per sunkių vartų gali baigtis nesėkme. Kai vartų svoris viršija rekomenduojamą automatikos gamintojo specifikacijose, pavara eksploatuojant patiria labai didelę apkrovą, tada ji paprastai veikia.

Pavara, kuri bus atsakinga už vartų atidarymą ir uždarymą, turi būti pakankamai galinga. Juk nenorime, kad vartų svoris perkrautų variklį. Tada uždarymo ir atidarymo procesas bus gana lėtas, todėl mechanizmas gali greitai sugesti. Taip pat svarbus pakankamas galios rezervas. Turime prisiminti, kad variklis veiks ne tik šiltomis vasaros dienomis, bet ir žiemą. Esant žemai temperatūrai, varikliui reikės daugiau galios vartams valdyti.

Gera vartų būklė yra automatikos įrengimo sąlyga. Ji turėtų būti stabili – tik tada automatika veiks nepriekaištingai. Didžiausią dėmesį skirkite vyriams ir vartų uždarymo ar atidarymo vietoms. Dėl blogos pačių vartų būklės gali strigti atidaromi vartai arba automatika.