Lietuvoje sodybos dažniausiai išsinuomojamos dviem atvejais – kai norime organizuoti renginius ir pailsėti. Sodybos nuoma yra ypač dažnas reiškinys vasaros metu – tokios vietos yra labai paklausios, nes dauguma porų Lietuvoje būtent vasaros metu rengia vestuves. Vestuvės dažniausiai švenčiamos sodybose, nes tokios vietos yra gana pigios, o svarbiausia – garantuojamas privatumas ir nemaža erdvė. Kalbant apie atostogas, tai čia viskas yra kiek kitaip. Sodybos dažniausiai nuomojamos apartamentais. Kiekvienas gali užsisakyti kambarį norimam laikui. Tai tarsi alternatyva viešbučiams, tik pagrindinis sodybų privalumas – jos vietoje gali pasiūlyti nemažą pramogų paketą. Dėl to daugelis žmonių ir renkasi kaimo turizmo sodybas, nes jose galima dar ir papramogauti.

Ieškantiems kur atšvęsti vestuves ar kažkokią kitą šventę, iš pradžių patariama kruopščiai paskaičiuoti kiek žmonių dalyvaus šventėje. Būtent pagal svečių skaičių ir reikėtų ieškoti sodybų. Labiausiai reikėtų atsižvelgti į pokylių salėje esančias miegamas vietas. Įsitikinkite, sodyboje tilps visi jūsų svečiai, o taip pat pasižiūrėkite ar visi turės galimybę joje nakvoti. Dažniausiai sodybose miegamų vietų skaičius yra mažesnis nei vietų skaičius pokylių salėje. Kuo daugiau vietų sodyboje, tuo jos nuomos kaina bus didesnė. Pravartu žinoti, kad sodybos vestuvėms ir kitoms šventėms dažniausiai pasirenkamos vasaros laikotarpiui. Tuo metu sodybos yra rezervuojamos t.y. rezervacija atliekama dar prieš prasidedant vasarai. Tad, jeigu nusimato kažkokia šventė vasaros laikotarpiui, tai sodybą tiesiog rezervuokite.

Kalbant apie sodybų nuomą poilsiui, jums būtina žinoti, kad ne visos vietos yra skirtos aktyviam laisvalaikiui. Kai kuriose sodybose galite ir nerasti tarkime – vandens pramogų, o vietoje to gali būti siūlomos įvairios pirtys. Kiekviena sodyba turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš renkantis vietą poilsiui, tiesiog pasidomėkite ar joje bus ką veikti. Sodybos poilsiui, kaip ir šventėms, labiausiai paklausios yra vasaros laikotarpiui. Jeigu tik dabar planuojate atostogas, tai būtinai peržiūrėkite sodybų užimtumo grafikus. Jos neretai pateikia tvarkaraštį, kuriame galima matyti laisvas dienas. Geriausia būtų rezervuoti tokias vietas iš anksto, jog paskui nekiltų problemų dėl užimto.