Nuo pakabinamų lubinių šviestuvų iki išmaniųjų prožektorių esminiam apšvietimui. Aplinkos apšvietimas pirmiausia suteikia aplinkos apšvietimą, lubiniai šviestuvai gali būti labai svarbi jūsų edvės dalis, o akcentinis apšvietimas padeda apšviesti tas kambario dalis, kurių aplinkos šviesa nepasiekia. Aplinkos apšvietimas paprastai yra aplinkos apšvietimas ir paprastai yra geriausias kambario apšvietimo pradžios taškas.

 

Lubų aukštis

 

Įleidžiami šviestuvai dažniausiai puikiai tinka kambariuose su ne itin aukštomis lubomis. Diskretiški, nepastebimi ir žemo profilio šviestuvai yra tiesiogiai prijungti prie maitinimo šaltinio, todėl tarp šviesos šaltinio ir lubų nėra tarpo. Kaip rodo pavadinimas, įleidžiami šviestuvai taip pat montuojami ant lubų, tačiau dažniausiai pakabinami žemiau paviršiaus.

 

 

 

Viršutiniai šviestuvai montuojami tiesiai prie lubų ir gali apšviesti didelį plotą. Įleidžiami lubų šviestuvai idealiai tinka namams su žemomis lubomis ir gali būti tinkamas pasirinkimas, jei namuose turite vaikų ar augintinių, kuriuos traukia pakabinami šviestuvai. Panašiai kaip įleidžiami šviestuvai, šio tipo lubų šviestuvai yra nebrangūs ir gali būti montuojami su bet kokia lempute. Jei daugumoje kambarių turite lubų šviestuvus, atnaujinkite savo šviestuvus naudodami kelias lemputes.

 

 

 

Jei turite nuožulnias lubas, įsitikinkite, kad turite įmontuotus šviestuvus, kurie yra reguliuojami arba specialiai sukurti šlaitinėms luboms. Jei lubos yra 9 pėdų ar daugiau, pakabinami šviestuvai su į viršų nukreiptu apšvietimo komponentu, taip pat šviestuvai ar įlankos šviestuvai yra idealūs. Jei lubos skliautinės, ant aukštų sienų galite naudoti šviestuvus, atspindinčius netiesioginę šviesą nuo lubų.

 

Įvarios žibintų formos

 

Įleidžiami šviestuvai, vadinami puodais arba stiklainiais, puikiai tinka patalpoms su žemomis lubomis. Nors svetainės sieninio apšvietimo idėja taip pat yra puiki erdvė dizaino išraiškai, lubų apšvietimas gali būti kontrastuojamas priekyje ir centre. Didelės grindų lempos gali būti didelės mažoje svetainėje, todėl geriausia naudoti sieninius šviestuvus, kad atlaisvintumėte vietos ir suteiktumėte daugiau dėmesio.

 

 

 

Žinoma, panašaus dydžio šviestuvai netinka apšviesti mažą svetainę, tačiau vis tiek galite išryškinti mastelio pojūtį bet kokio dydžio kambaryje. Mažesnėms patalpoms apsvarstykite toršerus su plonais pagrindais, kurie neužima per daug vietos; jie taip pat suteikia galimybę paryškinti tamsesnius kampus ir koridorius jų netrikdant. Nenorite, kad didelis lubinis šviestuvas užimtų ankštą erdvę, o mažas šviestuvas didelėje patalpoje neturės didelio poveikio aplinkai. Nesvarbu, ar jūsų namai kompaktiški, ar erdvūs, tinkamas lubų šviestuvas gali praskaidrinti jūsų erdvę neprarandant grindų ploto.

 

Ar švietuvas tinka jūsų erdvei?

 

Lubų šviestuvų pasirinkimas yra labai asmeniškas, tačiau įsitikinę, kad jis tinka jūsų erdvei, galite pakeisti kambario išdėstymą. Pasirinkę savo svetainės apšvietimą funkcionalų ir perteikiantį jūsų asmenybę, erdvė gali atrodyti kaip namai. Renkantis šviestuvą svarbu atsižvelgti ne tik į bendrą kambario šviesumą, bet ir į tai, kuriose namų vietose reikia koncentruotos šviesos tokiai veiklai kaip skaitymas ant stalo.

 

 

 

Naudinga apgalvoti, kokio tipo dekoratyvinį apšvietimą norite savo svetainėje, nes jie gali būti įvairių spalvų temperatūrų. Su gyvenamosiomis patalpomis, daugiausia dėl to, kad tikriausiai naudosite kambarį visą dieną, todėl mėgdžioti natūralią šviesą gerai išdėstytais apšvietimais yra gera idėja.

 

 

 

Aktyvus apšvietimas labiau orientuotas į konkrečias kambario sritis, pavyzdžiui, namų darbus, gali būti skaitymo lempos ar grindų lempos. Aktyvus apšvietimas ant naktinių staliukų arba ant lubų geriausiai tinka skaitymui. Mažo skersmens skaitymo lempos kartais gali būti naudojamos lubose, pavyzdžiui, lėktuve. Kaip ir grindų lempos, svetainės stalinės lempos gali skleisti aplinkos šviesą, kuri padės atsipalaiduoti vakare arba apšviesti kampą, kuriame galėsite skaityti ar dirbti.

 

Kambarys charakteringesnis sutemus

 

Šviestuvas taip pat gali padėti padaryti kambarį charakteringesnį sutemus, nes šešėliai žaidžia tamsiu kampu ir sukuria kontrastą šviesai, atsimušant tiesiai į plokščią sieną. Nesvarbu, kiek šviesos patalpoje įdėsite, jei sienos bus per tamsios, jame nebus tokio erdvumo. Sieniniai šviestuvai padės pakeisti / imituoti žemyn nukreiptą šviesą, kai lauke tamsu, suteikdami kambariui pažįstamą dienos šviesos pojūtį.

 

 

 

Galite pridėti daugiau vietos tarp šviestuvų tose vietose, kur jums nereikia daug šviesos, pavyzdžiui, miegamajame. Vietose, kur reikalingas geresnis apšvietimas, pavyzdžiui, virtuvėje, drąsiai mažinkite atstumą. Gera nykščio taisyklė yra palikti bent 7 pėdų erdvę nuo armatūros apačios iki grindų. Vietose, kuriose reikia daugiau apšvietimo, pvz., skalbyklose, persirengimo kambariuose ir sandėliavimo patalpose, galbūt norėsite naudoti viršutinę šviesą, kad apšvietimas būtų geresnis nei du ar keturi įmontuoti bakai.

Montavimas

 

Nors apie šviestuvų montavimą ir panašiai. sienų negalima laikyti, daugelis lubinių šviestuvų gali skleisti šilumą ir šviesą, todėl jie netinkami kaip sieniniai šviestuvai. Įleidžiamame šviestuve, kuris yra paslėptas įduboje grindyse arba lubose, būtina užtikrinti šilumos išsklaijimą, kitaip šviestuvas perkais d gali kilti gaisras.

 

Ant paviršiaus montuojami šviestuvai yra standartiniai šviestuvai, skirti aplinkos apšvietimui. Sietynai ir blokiniai šviestuvai gali sukurti drąsų vaizdą, o įleidžiami šviestuvai yra arčiau lubų, puikiai tinka gyvenamosioms patalpoms su žemomis lubomis. Elegantiškas pakabinamas šviestuvas su subtiliai iškirptomis šakomis ir keliomis lemputėmis padarys jūsų kambarį rafinuotą.

 

 Pabaigai

 

Šį universalų apšvietimo stilių rekomenduojame apšviesti drabužines, miegamuosius, koridorius, koridorius ir vonios kambarius arba kambarius, kurių lubų aukštis mažesnis nei 8 pėdos. Yra įvairių tipų lubų šviestuvai, su kuriais šiuolaikiniai namų savininkai ir interjero dizaineriai gali eksperimentuoti, kad sukurtų tinkamą efektą bet kurioje patalpoje. Ant lubų galite montuoti sietynus, pakabinamus šviestuvus ir LED juosteles net ir be puošnių pakabinamų lubų. Plačiau: elempos.lt.