Kiekvienais metais mūsų šalyje vis labiau populiarėja laisvalaikio leidimas dviračiu. Šeimos stengiasi kuo dažniau išvažiuoti į gamtą ar net aktyviai sportuoti, o tai ne tik teigiamai veikia sveikatą, bet ir suteikia daug malonių emocijų bei įspūdžių.

Dviračių populiarumas siejamas su šiais privalumais:
• Ekologiškumas, jokios taršos gamtai;
• Nauda sveikatai.

Visi žinome, kad nejudrus gyvenimo būdas neigiamai veikia žmogų. Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis turi sėdimą darbą, vaikai taip pat mokosi sėdėdami, šiuo atveju širdis kenčia nuo sėslaus gyvenimo būdo. Dėl deguonies ir kitų medžiagų trūkumo yra didelė tikimybė susirgti nutukimu ir ateroskleroze.

Dviratis yra puiki priemonė su tuo kovoti. Judėjimo metu dviratininkas patiria širdies ir kraujagyslių sistemos stresą, kuris leidžia pagerinti jos darbą, sudeginti kalorijas ir padidinti ištvermę.

Žmogui reikia įvairovės. Geriausias poilsis – veiklos pasikeitimas, o važiavimas dviračiu padeda atsitraukti nuo kasdienės veiklos.

Taigi dviratis padeda ne tik išsaugoti sveikatą, bet ir nereikalauja išleisti pinigų bilietui viešajame transporte, o tai yra neabejotinas pliusas skaičiuojant biudžetą.
Dviratis nevaržo maršrutų, juo pravažiuosite siaurais miškų ir pievų takais, ir net pačiose sunkiausiose ir neišvažiuojamose vietose dviratininkas visada gali tempti ant rankų savo dviratį ir tęsti kelią.

Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas ir su draugais. Yra laiko atsipalaiduoti ir atsipūsti nuo šurmulio, grožėtis aplink supančiais vaizdais. Didelė tikimybė sutikti naujų įdomių žmonių. Jie visada turės apie ką kalbėti. Gyvenimas taps šviesesnis, įdomesnis ir įvairesnis.

Atsižvelgiant į jūsų laisvalaikį su dviračiu, turėtumėte jį pasirinkti tokį, kad šį veikla jums teiktų tiktais malonumą. Šiandien dviračiai siūlomi vyrams ir moterims, taip pat visų amžiaus grupių vaikams, galite pasirinkti plento dviračius, kalnų dviračius, miesto dviračius.