Gyvūnus reiktų šerti tokiu ėdalu, kad jis gautų reikalingų maisto medžiagų, vitaminų ir mikroelementų, kurie užtikrintų gerą šuns augimą ir vystymąsį. Perkant maistą, svarbu skaityti etikėtes ant pakuočių, domėtis ėdalo sudėtine dalimi: kokia jo maistinė vertė, koks baltymų, riebalų kiekis pašare. Šunys mėsėdžiai gyvūnai, jų mityboje turėtų dominuoti gyvūlinės kilmės baltymai. Suaugusį, aktyvų šunį šerti koloringesniu maistu, o vyresniam nei 8 metų ir kastruotiems ėdalas gali būti mažiau koloringas, tačiau tokiame maiste turėtų būti sąnariams reikalingų medžiagų: gliukozaminų ir daug antioksidantų. Mažiems augantiems šuniukums reikės daugiau baltymų, kalcio nes vystosi vidaus organai, stiprėja kaulai. Kokį ėdalą pasirinkti visada galite pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Šuns šėrimo dažnis

Šėrimo dažnis kievienam šuniui gali būti individualus, reikia atsižvelgti į aplinkybes ir šuns amžių. Mažus šuniukus reikėtų šerti apie 5-6 kartus, vėliau 2-3 kartus per dieną. Suaugusiam šuniui geriausia duoti maisto 1-2 kartus per dieną.

Kokios šuniui pašaro normos?

Suaugusio šuns pašaro kiekis turėtų priklausyti nuo veislės ir dydžio, nustatytą kasdieninę normą galima reguliuoti, atsižvelgiant į oro temperatūrą arba jeigu šuo labai aktyvus, daug laiko praleidžia lauke. Rekomenduojama laikytis pastovaus rėžimo, šerti tuo pačiu metu. Augintiniui geriausia duoti maistą, kuris jam įprastas, nes nuo maisto įvairovių gali sutrikti skrandžio veikla, šuo pradeda viduriuoti. Šalia maisto dubenėlio visada turi būti indas su vandeniu, šviežias ir keičiamas kiekvieną dieną.

Sausas šunų maistas

Šuo šeriamas aukščiausių klasių: PREMIUM ir SUPER PREMIUM maistu visada bus sveikas, sotus ir energingas. Aukščiausios kokybės maistas gaminamas be jautienos ir kiaulienos, kaip baltymų šaltinis naudojama: ėriena, vištiena, lašiša, antiena, o angliavandenių grupę sudaro ryžiai, žirniai, daržovės. Ėdalas neturi glitimo, nes jo gali netoleruoti šuns virškinimo traktas. Tam tikru augintinio augimo metu ar ligų profilaktiškai pasirenkamas maistas pripildytas mineralais reikalingais kaulams, sąnariams, širdies veiklai, maiste netrūksta vitaminų, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių.