Nuolatinis energijos kainų kilimas priverčia nuosavų namų savininkus galvoti, kaip sumažinti šildymo išlaidas. Vienas iš variantų pasistatyti gerai izoliuotą namą su minimaliais šilumos nuostoliais. Antrasis variantas – žemos temperatūros šildymo sistemos įrengimas. Trečias -įsirengti šildymo sistemą – oras-vanduo.
Norėdami įsigyti vieną ar kitą šilumos siurblį, turite žinoti jo veikimo principą ir aiškiai suprasti, kam tiksliai jį naudosite. Taip pirkinys bus pelningesnis, o investicija efektyvesnė.

Namo grindinis ar radiatorinis šildymas siurbliu oras-vanduo yra alternatyvus šilumos energijos šaltinis. Jei nuspręsite įsigyti būtent šio tipo šilumos siurblį, jums nebereikės jokių šildymo prietaisų. Kambario temperatūra tiesiogiai sušils, kai namo viduje esantis oras pasikeis su lauko oru. Praleidžiant per siurblį, išorinis oras sąveikauja su kondensatoriumi ir garintuvu. Veikiant freonui, kaitinama iki norimos temperatūros. Atitinkamai šiuo atveju oras išeina iš kambario. Šilumos siurbliai turi papildomą funkciją, leidžiančią juos naudoti tiek aplinkos orui šildyti, tiek vėsinti.

Renkantis šilumos siurblį oras-vanduo, atkreipkite dėmesį į šiuos svarbius aspektus:
• namo plotas;
• dujų buvimas / nebuvimas;
• prijungta elektros energija;
• kondicionavimo poreikis.

Šilumos siurblys yra pagrindinis šaltinis ir valdo visą šildymo sistemą – grindų šildymą, vandens šildymą, taip pat dujų katilo paleidimą ir veikimą.

Šilumos siurblio oras-vanduo privalumai:
• didelis efektyvumas – elektros sąnaudos yra maždaug 3-4 kartus mažesnės nei tuo atveju, jei šildymas būtų atliekamas įprastais elektriniais oro šildytuvais arba elektriniais vandens šildymo katilais;
• ekologiškumas – kadangi naudojama tik elektra, eksploatuojant neišmetamos kenksmingos dujos, nėra šlakų, dulkių, ventiliatorių keliamo triukšmo;
• aukšta priešgaisrinė sauga – nėra atviros liepsnos, o susidaręs karštas oras ar vanduo neturi daugumos namuose esančių degių medžiagų užsidegimo temperatūros.

Pakanka tik teisingai apskaičiuoti šilumos siurblio veikimo parametrus, kad būtų užtikrintas tinkamas komforto lygis.