Lyjant lietui ar sningant, priekinio stiklo valytuvas yra svarbi saugos priemonė. Dėl sugedusių valytuvų vairuoti yra nepatogu ir labai pavojinga.

Dažnam vairuotojui kyla klausimas kada reikia keisti iš pažiūros gerus valytuvus.
Jei valytuvai ant stiklo palieka dėmių, šepetėlio rėme yra atotrūkis arba paviršius nėra visiškai išvalytas, valytuvą rekomenduojama pakeisti.

Valytuvus taip pat reikia pakeisti, jei pažeistos jo mentės su guminėmis juostomis.

Kai visa valytuvą laikanti metalinė konstrukcija yra sulenkta arba sulaužyta, rekomenduojama ją visiškai pakeisti. Ekspertai pataria valytuvų šepetėlius keisti kas šešis mėnesius, tai yra prieš prasidedant vasaros ir žiemos sezonams.

Norėdami sužinoti, ar būtina pakeisti valytuvus, galite atlikti šiuos paprastus patikrinimus:
Įjunkite valytuvus, leiskite jiems veikti ir pažiūrėkite, ar jie palieka žymes ant stiklo. Jei jų nėra arba jos yra, bet tik ant priekinio stiklo krašto ir nėra daugiau kaip trijų juostų, artimiausiu metu galima dar nekeisti. Bet jei centrinėje dalyje pastebite bent vieną juostelę arba daugiau nei šešias išilgai kraštų, tada laikas įdėti naujus valytuvus.
Kritiškiausias variantas, kai valytuvus reikėtų kuo greičiau pakeisti – šepečiai palieka didelius vandens ruoželius, dėl kurių dėl vibracijos vaizdas tampa neaiškus.

Manau, kad kiekvienas vairuotojas užduoda klausimą: kaip valytuvus ilgiau išlaikyti. Yra keli būdai, kaip padėti prailginti valytuvų gumelių gyvenimą.

Nepamirškite apie prevenciją. Valytuvus reikia periodiškai nuplauti paprastu vandeniu. Tai pašalins dideles dulkių ir smėlio daleles.

Nustatykite taisyklę valyti priekinį stiklą kiekvieną kartą, kai pildote degalus. Be to, reguliariai nuvalykite valytuvus drėga šliuoste.

Tokie valytuvai jums ištikimai tarnaus ilgą laiką, ir jūs pamiršite, kas yra purvinas stiklas ir dėmės ant paviršiaus.