Vis daugiau dėmesio skiriama ne tik namo, bet ir visos aplinkos estetikai. Tvora nebėra statoma tam, kad atliktų tik apsauginę funkciją. Statant namą iškart kyla klausimas kokią tvorą reikės pasirinkti. Tai yra rimtas sprendimas, kurio nereikėtų priimti lengvabūdiškai, nes tai daugelio metų investicija.

Iš daugelio tvorų tipų dažnai renkamasi elegantiškas ir daug stilių atitinkančias metalines tvoras. Tai visiškai nesenstantis sprendimas.

Daugelis metalinių tvorų turi dekoratyvinius raštus, kurie puikiai pabrėžia visą aplinkos estetiką. Jos dažnai statomos pagal individualius užsakymus. Tokia tvora yra stabili, ilgaamžė, labai masyvi ir atspari mechaniniams pažeidimams.

Daugelis žmonių mano, kad tvora yra jų namų eksponatas. Šiame teiginyje yra daug tiesos. Nenuostabu, kad estetika vaidina svarbų vaidmenį renkantis tobulą tvoros modelį. Metalinės tvoros šiuo atžvilgiu turi daug privalumų. Jų išskirtinis lengvumas ir lieknumas traukia akį. Iš pažiūros neaiškią struktūrą galima meistriškai pritaikyti pasirinkus tinkamą išdėstymo formą.

Metalinės tvoros yra tvirtos ir patvarios. Jos ne tik gražiai atrodo, bet ir labai sunkiai įveikiamos. Dėl to jos tinkamai atlieka savo pagrindinį vaidmenį – apsaugodamos turtą nuo įsibrovėlių. Tvorą sunku paveikti fiziškai, nes ji atspari mechaniniams pažeidimams. Cinkavimo ir kitos antikorozinės apsaugos dėka tokios tvoros yra atsparios oro poveikiui, todėl negirgžda, garantuodama efektyvų jos naudojimą daugelį metų.

Daugelis tvorų savininkų pasirenka įdomų metalo derinį su akmeniu. Vis labiau populiarėjantys sprendimai yra gabionai Tai yra įdomios tvoros, dar vadinamos gabionų tvoromis, susidedančios iš metalinių krepšių, užpildytų užpildu. Be susmulkinto ar supjaustyto užpildo, jie taip pat gali būti užpildyti plastiku, akmenukais, bambuko stiebais, kokoso lukštais ir net perdirbtu stiklu.

Lietuviams itin svarbu, kad tvora ne tik saugotų, bet ir puoštų, todėl vis daugiau įmantrių projektų galima išgauti naudojant metalą.