LED žibintai yra naudojami vietoje artimųjų šviesų žibintų. Jie pagaminti pritaikant tokią pačią  šviesos diodų (LED) technologiją kaip ir LED televizoriuose ir skirti naudoti tik šviesiu paros metu. Šių žibintų, kaip ir CB radijo populiarumas Lietuvoje auga.

    Dėl ko auga jų populiarumas? Be to, jog tai yra madinga ir tiesiog gražu, LED žibintai padeda taupyti kurą ir padidina saugumą kelyje. Tuo galima tikėti, nes 2011 metais Europos komisija išleido direktyvą, kurios pagrindu visose naujo tipo transporto priemonėse privalo būti įmontuoti dienos žibintai (Day time Running Lights – DRL). Ši direktyva tiesiogiai prisidėjo prie tokių žibintų populiarumo, tad prekyboje atsirado gausybė įvairių variantų.

    Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis DRL? Visų pirma siūlome įsitikinti ar šie žibintai atitinka ES reikalavimus. Gamintojas turi nurodyti, jog žibintai atitinka „E“ ir „RL“ standartus. „E“ reiškia, kad prekė tinkama montuoti į automobilį, o „RL“, kad atitinka gamybos normas. Prie šių raidžių turi būti ir skaičiai, kurie nurodo kokioje šalyje žibintas pagamintas (skaičius prie „E“) ir pagal kokį gamybos sertifikatą (skaičius prie „RL“) yra gaminama. Šie sertifikatai turi matytis ant žibintų stiklo.

Žibinto komplektaciją sudaro 2 LED žibintai, laidai, tvirtinimo elementai ir valdymo blokas. Apie 60% komplekto kainos sudaro LED lemputės, dažniausiai tai yra OSRAM arba Samsung. Negaliu pasakyti kas yra geriau, tiesiog palygink įvairių lempučių gyvavimo trukmę. Vienos veiks 5 000 valandų, o kitos – 10 000 val. ir tai tiesiogiai įtakos kainą. Labai svarbu atkreipti dėmesį į žibintų atsparumą vandeniui. Vanduo yra labai didelis priešas ir jei gamintojas negali užtikrinti 100% atsparumo vandeniui, tuomet greičiausiai verta rinktis kitą prekės ženklą. Prekyboje esantys DRL dažniausiai tinka visiems automobilių modeliams, jei neparašyta kitaip.

Beje LED dienos šviesos žibintai naudojami ne tik automobiliuose, bet ir kitose transport priemonėse. Pavyzdžiui sunkvežimių LED žibintai itin populiarus ir naudojami dėl didesnio saukumo kelyje, ypatingai todėl, kad sunkvežimių vairuotojai dirba aktyviai nakties ar vakaro metu.