Norint pigiau įsigyti ėdalo šunims, patariama pirkti didesnėm pakuotėm, šiuo atveju 1kg. kaina gausis mažesnė negu perkant mažom pakuotėm. Didelio maisto maišo užteks net keliems mėnesiams. Veternarijos vaistinėse, parduotuvėse dažnai būna šunų maisto akcijos, išpardavimai. Augintojams šerti šunys sausu maistu patogu, sutaupoma pinigų ir laiko ėdalo ruošimui.

Sausas maistas

Pagal sudėtį ir kokybę sausas pašaras būna ekonominės, vidutinės- Premium ir aukščiausios- Superpremium klasės. Ekonominės klasės pakuočių galima nusipirkti prekybos centruose, vidutinės ir aukščiausios klasės ėdalas perkamas specializuotose zoologijos prekių parduotuvėse. Jų kaina bus didesnė, bet pašaras žymiai vertingesnis. Ypač atidžiai reikia šerti jaunus šuniukus. Greitai augantiems, didelių veislių šuniukams reikia daugiau maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų. Sporto varžybose dalyvaujančių šunų racionas turi būti koloringesnis, negu mažai judančių šunų, kastruotus ir į nutukimą linkusius šunis patariama šerti mažo koloringumo dietiniu maistu.

Sausas šunų maistas tinkamai saugomas ir sandariai laikomas visada išsaugos aromatines ir maistines savybes. Šuns virškinimo sistema yra pritaikyta šerti maistu, kuriame daugiausia gyvūnininių baltymų, o paskui gyvulinių riebalų, toks maistas augintiniui suteikia pilnumo ir sotumo jausmą. Šeriant žemos kokybės maistu gyvūnas nuolat jausis alkanas, gali atsirasti alerginės reakcijos, dingsta apetitas. Būtina konsultuotis su veterinaru ir pakeisti maistą.

Šlapias maistas

Šlapias maistas konservuojamas uždarose pakuotėse. Rinkdamiesi konservuotą maistą atkreipkite dėmesį į pašaro sudėtį. Šunų augintojas gali pasirinkti iš pašaruose esančių baltymų pav., elnienos, paukštienos, jautienos, kiaulienos taip pat iš esančių vaisių: obuoliai braškės, spanguolės, iš daržovių: kopūstų, morkų, bulvių ir kt. Patariama vengti grūdų ir kuo mažiau anliavandenių. Kokybiškas maistas turėtų būti prisotintas Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštimis ir vitaminų, šunų maistas neturėtų turėti jokių konservantų, dažiklių ar kvapiųjų medžiagų.

Šunys maitinami šlapiu maistu geriau virškina ir turi poveikį šlapimo takams. Subalansuotas gyvulinių baltymų ir gyvulinių riebalų kiekis pagreitina raumenų augimą, stiprina kaulus ir sąnarius, taip pat pagerina odos ir kailio būklę. Šlapias maistas aromatingas ir tokia mityba panašesnė į natūralią šuns mitybą.