Kalbant apie tvoros įrengimą, jis gali pasirodyti kur kas paprastesni, nei iš pradžių atrodo. Žinoma, visa tai priklauso nuo to, kokią tvorą nutarėte įsirengti ir kokia yra jos paskirtis.

Paprastai sodybose, ypatingai įsikūrusiose atokesnėse vietovėse, tvorai dideli reikalavimai nėra keliami. Čia dažniausiai tvoros paskirtis – atskirti ir pažymėti teritorijos ribas. Ypatingai, jeigu sodyba yra arti miško, tai vienas iš efektyvių būdų apsisaugoti nuo laukinių miško svečių. Paprastai tokiai tvorai pakanka estetiškai ir patraukliai atrodančios segmentinės tvoros ar tinklo.

Atsižvelgiant į reljefą sprendžiama, ar tvorai reikalingas pamatas, ar ne. Jeigu sklypas pakankamai lygus, galima montuoti specialiai tvorai skirtus bortelius. Tačiau jeigu yra labai dideli sklypo nuolydžiai, jų gali nepakakti. Segmentinę tvorą įrengiant be pamatų, tvoros stulpai yra atskirai betonuojami į žemę. Taip daroma ir tuo atveju, jeigu naudojami specialūs borteliai. Su jais tvora atrodo estetiškiau ir sklypo priežiūra prie pats tvoros tampa paprastesnė.

Labai svarbu žinoti, kad atitinkamai pasirinkta tvora montavimui reikalauja specialių tam skirtų priedų. Pavyzdžiui, segmentinės tvoros užpildo lakštams prie stulpų montuoti yra pasitelkiamos specialiai joms skirtos apkabos. Jos taip pat gali būti kampinės, centrinės, su dviem galais arba vienu – tvoros užbaigimui.

Tuo tarpu apvalūs tvoros stulpai yra skirti ruloniniam tvoros tinklui, kurio montavimui komplektuojamos detalės yra įtempimo vielos, varžtai, įtempėjai. Šie priedai, priešingai nei segmentinių tvorų montavimui skirtos apkabos, jau yra įtrauktos į komplektaciją, perkant stulpus.

Apibendrinant, jei norite įsirengti tvorą aplink savo sodybą, tereikia nuspręsti, kokią tvorą norite įrengti ir įsigyti reikalingas tvoros detales. Sklypą apjuosti segmentine tvora ar tinklu galėsite ir patys, pasitelkę bent vieną žmogų į pagalbą.