Šiandien židinys yra gana įspūdingas kaimiško jaukumo ir komforto atributas. Jis puikiai tinka visiems interjerams, o šeimos nariai mielai leis šaltus vakarus, sėdėdami prie židinio su puodeliais karšto šokolado.

Jei ketinate įsirengti židinį, turite atsakyti į klausimą, kokiu tikslu, daugiausia, jis bus naudojamas, kambario šildymui ar estetiniam malonumui?

Židiniai skiriasi dydžiu, degalų sąnaudomis, funkcionalumu, įrengimo būdu, išvaizda.
Namo plotas leidžia įdiegti bet kurį iš šių tipų: malkomis kūrenamą židinį, elektrinį židinį ar bio židinį
Rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, kokio tikslo siekiate. Jei jūsų sprendimą diktuoja poreikis turėti papildomą kambario šildymo šaltinį, tuomet racionaliausias pasirinkimas malkomis kūrenami židiniai. Turėkite omenyje, kad malkomis kūrenamo židinio dizainas yra krosnis, apvalkalas ir kaminas. Be to, šilumos perdavimo lygis ir šildymo plotas priklausys nuo pakuros. Uždaras židinys šilumą paskirstys visam namui, o atviras – vienam ar dviem kambariams.

Pagrindinė charakteristika, rodanti konkretaus modelio tinkamumą montuoti, yra galia. Priešingu atveju didžiulė krosnis greitai degins deguonį ir sušildys orą iki nemalonios temperatūros.

Židinių įdėklai pagaminti iš metalo, atlaiko kuo aukštesnę temperatūrą, nepažeidžia sandarumo ir nepakeičia savo struktūros. Tarp šių medžiagų yra plieno ir ketaus židiniai. Bet kokio tipo ketaus židinys ilgiau įkaista, kaupia šilumą ir lygiai taip pat lėtai pašildo kambario orą. Plieninė krosnis linkusi greičiau įkaisti ir tiek pat greitai atvėsti. Dėl šios priežasties ekspertai rekomenduoja krosnių viduje kloti karščiui atsparią ir ugniai atsparią keramiką. Jis apsaugo sienas nuo ankstyvo perdegimo, taip pat padidina plieno šiluminę galią.

Apibendrinant galima pasakyti, kad židinio įdėklo pasirinkimą įtakoja estetinis pirkėjo skonis ir įrangos šilumos talpos svarba. Ketaus įdėklus perka tie, kurie nori tradicinės židinio išvaizdos, diskretiško stiliaus ir prietaiso šildymo galios. Kam svarbus originalus interjero dizainas, jis rinksis plienines krosnis.