Vandens siurblių funkciją atliekantys prietaisai ir įrenginiai yra žinomi dar nuo senovės laikų. Aišku per daugelį amžių jie tobulėjo ir tapo gerokai kompaktiškesni ir galingesni nei pirmtakai. Mūsų laikais siurbliai yra labai plačiai naudojami ten kur skysčiu tenka perkelti iš vienos vietos į kitą. Namų vartotojai naudojasi šiais įrenginiais tam, kad užtikrinti kokybišką vandentiekį, sodo ir daržo laistymą ir taip pat nuotekų ir nešvaraus vandens pašalinimą. Ir gan sunku įsivaizduoti kaip reikėtų apsieiti be jų. Elektriniai vandens siurbliai yra būtini tiek nedideliems sodų sklypams, tiek ir didžiulėms bendrovėms.

Tinkamai parinkti įrenginiai garantuotai tarnaus ilgą laiką ir užtikrins kokybišką vandens tiekimą arba pašalinimą. Renkanti siurblį, dėmesį reikėtų skirti kokybei ir atitikimui visiems technologiniams reikalavimams. Pasirinkimą palengvina tai, kad skirtingi siurblių tipai yra naudojami skirtingose situacijose. Pagrinde jie yra klasifikuojami į gręžinių, panardinamus, drenažinius, vibracinius ir išcentrinius. Kaip matosi, jų pavadinimai, dažniausiai nurodo pritaikymo sritį.

Drenažiniai siurbliai yra naudojami vietose, kur tenka šalinti nešvarius skysčius, kuriuose būna daug kietųjų ir skaidulinių dalelių. Jie yra dažnai sutinkami kanalizacijų sistemose ir dažnai yra ganėtinai galingi ir pritaikyti darbui gan sudėtingomis sąlygomis. Panardinami siurbliai yra pritaikomi vandens pumpavimui ir didelių gylių. Kaip galima suprasti iš jų pavadinimo, dažniausiai jie dirba pilnai panardinti į skystį. Dažnas tokių siurblių pritaikymas yra nuosavuose namuose, kai tenka įrenginėti vandentiekį ir vanduo yra paduodamas į namą iš šulinio. Jei vandens šaltinis yra gręžinys tai tinkamesniu įrenginių vandens padavimui į pastatą yra gręžinių siurbliai.

Kaip ir kiti elektriniai prietaisai, siurblių veikimui yra būtinas elektros maitinimas, tad renkant jiems vietą teks numatyti ir galimybę pajungti prietaisą į tinklą.