Rekuperacinė sistema yra toks dalykas, su kuriuo nesusiduriama dažnai. Žinoma, nekalbant apie tuos atvejus, kuomet ši sritis yra tavo profesija. Todėl atsiradus poreikiui, praktiškai kiekvienam iškyla vienas ir tas pats klausimas – kaip ir kokią rekuperacinę sistemą pasirinkti?

Pasak šios srities specialistų, rekuperacinę sistemą pasirinkti labai paprasta – tereikia kreiptis į profesionalus ir jie viską padarys už jus. Tačiau žinoma, daugeliui norisi žinoti, koks ir kodėl rekuperatorius yra geresnis, ypatingai aktualu, kur būtų galima sutaupyti.

Visų pirma, labai svarbu suprasti, kad rekuperacinė sistema – tai ne vien tik investicija. Tai taip pat ir jūsų gyvenimo kokybė, ir komfortas, todėl rekomenduojama pernelyg netaupyti ten, kur nereikėtų. Šiuo atveju tinkamai parinkta ir kokybiškai sumontuota rekuperacinė sistema ir yra jūsų kokybiško gyvenimo garantas. O pati įranga montuojama kone visam gyvenimui, todėl tai daryti reikėtų atsakingai.

Renkantis rekuperatorių savo namams, kartais gali pagelbėti atsiliepimai internete, kurie padeda susidaryti bendrą vaizdą. Tačiau vien tik tuo pasikliauti tikrai nereikėtų. Internete labai daug informacijos, kuri jau ne visiškai atitinka šių dienų realybę, kadangi šiandien šie įrenginiai labai patobulėjo. Todėl geriausia iš karto kreiptis į profesionalus, kurie atliks konkretaus namo projektą, tiksliai apskaičiuos, kokia įranga jums reikalinga ir sumontuos.

Pavyzdžiui, dar ir dabar internete galima rasti informaciją, kad rotaciniai rekuperatoriai yra pranašesni Lietuvos klimatui nei plokšteliniai. Taip teigiama dėl to, kad buvo įprasta, jog pastarųjų darbinė temperatūra būdavo maždaug iki -10 ºC. Tačiau šiandien tai nėra visiška tiesa, kadangi naujos kartos plokšteliniai rekuperatoriai puikiai veikia ir iki -25 ºC temperatūros. Žinoma, šie rekuperatoriai yra brangesni, o jų eksploatavimo sąnaudos prie žemesnės temperatūros šiek tiek padidėja dėl išaugusių elektros sąnaudų.