Vis daugiau namų ūkių, atsižvelgiant į namo techninius parametrus ir dydį, savo šildymo sistemai pasirenka vienokį ar kitokį šilumos siurblį. Tai ekologiškas ir itin patrauklus šildymo būdas, kurio energija šildymui gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Be to, ši šildymo sistema į aplinką beveik neišskiria CO2.

Kai kuriais atvejais šio tipo šildymo įrengimas yra ne ką brangesnis nei dujinio šildymo. Tačiau tai priklauso nuo šilumos siurblio tipo pasirinkimo. Paprasčiausias ir pigiausias yra oras-oras įrangos montavimas. Tačiau šio šilumos siurblio pagalba gaunamas tik patalpų oro šildymas, bet neruošiamas karštas vanduo.

Norint, kad sistema tuo pačiu ruoštų ir karštą vandenį, reikėtų rinktis oras-vanduo arba geoterminius šilumos siurblius. Jų įrengimas reikalauja kiek daugiau specifinių žinių ir privalo būti įrengti kvalifikuotų šilumos siurblių montuotojų. Oras-vanduo – taip pat viena iš paprastesnių sistemų, kuriai montuoti nereikalingi jokie papildomi žemės kasimo darbai. Tačiau jį įrenginėti patiems nerekomenduojama, kadangi gamintojas negali atsakyti už netinkamai ar neprofesionaliai sumontuotų įrenginių veikimą ir jų efektyvumą.

Kalbant apie geoterminius siurblius, jų įrengimas yra sudėtingiausias, todėl atliekamas išskirtinai tik profesionalų. Šiuo būdu gaunama šiluma yra pati pigiausia, nors įrengimas yra brangiausias, todėl greičiausiai atsiperka dideliems namams. Be to, šie šilumos siurbliai montuojami dažniausiai tose vietovėse, kuriose nėra galimybės įvesti dujų įvadą, o oras-vanduo sistema būtų ne tokia efektyvi.

Įprastai šilumos siurblius sudaro kompaktiški išorinis bei vidinis blokai, tačiau šiuo metu yra gaminami ir monoblokiniai šilumos siurbliai. Bet kuriuo atveju, vidinis blokas yra labai kompaktiškas, veikia tyliai, o jam įrengti nėra būtina atskira patalpa ar katilinė. Tiesa, rekomenduojama, kad jungtis tarp vidinio ir išorinio bloko, esančio lauke, būtų kuo trumpesnė.