Tūkstančius metų žmonės visais įmanomais būdais bandė šildyti savo namus. Iš pradžių tai buvo laužai, židiniai, tačiau tobulėjant technikos pažangai, kūrėsi ir šildymo būdas. Šiandien populiariausią šildymo būdas galima sakyti yra dujinis šildymas.

Šildymas privačiame name yra sistema, skirta šildyti kambarį naudojant šiluminę energiją, gautą deginant dujas. Tokią sistemą sudaro dujų katilas su visais reikalingais pagalbiniais įtaisais, dujotiekis ir šildoma aušinimo skysčio tiekimo sistema. Daugeliu atvejų vanduo veikia kaip aušinimo skystis – tai patikimiausias ir tuo pačiu pigiausias pasirinkimas.

Dujų katilų matmenys yra nedideli, palyginti su kitais analogais, ir tai yra labai vertinga, ypač kai laisva vieta yra ribota;
Veikiant tokiems katilams, praktiškai neskleidžiamas triukšmas;

Galiausiai, dujinius katilus yra labai paprasta naudoti, jų nereikia reguliariai valyti, o profilaktinę priežiūrą pakanka atlikti kartą per metus.
Išskirtinis dujinių katilų bruožas yra tas, kad deginant kurą, skystis sušyla, kuris paskui natūralios ar dirbtinės apyvartos būdu plinta per šildymo prietaisus. Tokie šildymo prietaisai gali būti radiatoriai, registratoriai, grindų šildymas ir kt.

Katilų projektavimui gali būti keletas variantų, o vieno ar kito modelio pasirinkimas visiškai priklausys nuo jūsų poreikių. Kai kurie žmonės patys bando atlikti katilo montavimo paruošiamuosius darbus. Tačiau vienas etapas, kurį turite samdyti profesionalą, yra pats katilo įrengimas. Katilus montuoti gali tik kvalifikuotas specialistas, šiuo klausim visada padės admaservisas.lt

Vandenį, o kai kuriais atvejais ir dujas reikės uždaryti, kol bus sumontuotas katilas, tačiau daugeliu atvejų montavimas neužtrunka ilgiau nei dieną. Bet kurio naujo dujų prietaiso saugumą reikės patikrinti, jei viskas gerai, jūsų katilas gaus dujų saugos sertifikatą, patvirtinantį, kad jį saugu naudoti.

Viską, kas susiję su dujomis, turėtų atlikti tik dujų paslaugų darbuotojai.