Jei trūksta vieno ar daugiau dantų, tai nėra tik kramtymo problema. Daugelis kūno sistemų pradeda veikti kitokiu režimu. Be to, pažeidžiamos ne tik virškinimo funkcijos. Remiantis naujausiais moksliniais įrodymais, dantų įkandimo pakeitimas gali labai paveikti stuburą, laikyseną ir kaklo raumenis.

Jei nėra danties, šioje vietoje esantis kaulinis audinys pradeda tirpti, dantenos „suglemba“. Kuo ilgesnis šis procesas, tuo mažiau galimybių kompensuoti nuostolius. Todėl patartina ištaisyti situaciją ankstyvoje stadijoje.
Implanto įdėjimas vietoj šaknies patikimai pakeičia trūkstamą dantį.

Dantų implantacija yra operacija, tačiau ji nerizikinga gyvybei. Šis protezavimo metodas jau seniai yra vienas progresyviausių ir estetiškiausių.

Implantacija atliekama keliais etapais. Iš pradžių pacientas yra preliminariai konsultuojamas, siekiant nustatyti procedūros kontraindikacijas ir indikacijas. Tada atliekama išsami diagnozė naudojant kompiuterinę tomografiją ir stereolitografiją. Šiame etape planuojama visa procedūra.

Gydymo priemonės aptariamos su klientu. Jam suteikiama išsami informacija apie procedūrą. Įdedmas implantas, pašalinami defektai ir atstatomos raumenų ir kaulų sistemos funkcijos.
Implantai gali būti naudojami tiek atskirų dantų keitimui, tiek visos grupės atstatymui. Be to, implantai gali būti kitų tipų išimamų protezų pagrindas.

Visų pirma, tai yra likusių dantų išsaugojimas. Iš tiesų, montuojant įprastus protezus, būtina šlifuoti gretimus du dantis. Savo ruožtu naudojant implantus šios procedūros nereikia. Pats implantas yra nepaprastai kietas ir stabilus, nes po jo įdiegimo nebereikia atlikti jokio reguliavimo, o implantas tarnauja ilgą laiką.

Estetinė odontologija neturi griežtų amžiaus apribojimų. Implantai kokybiški, įsišaknija net vyresniems nei 70 metų žmonėms. Implantacija įmanoma ir paauglystėje, tačiau tai priklauso nuo kaulinio audinio išsivystymo. Kalbant apie laiko tarpą, vaikinams implantus įdiegti galima nuo 19 metų, o mergaitėms nuo 17-18 metų.