Efektyvus maršrutų planavimas yra vienas iš svarbiausių aspektų, sparčiai besikeičiančioje ir nuolatinį krovinių srautų augimą išgyvenančioje transporto srityje. Šis klausimas labiausiai aktualus verslams, įgyvendinantiems savo maršrutus ne vietos, o tarptautiniu mastu.

Šiandien tradicinių priemonių jau nebepakanka, todėl būtina ieškoti novatoriškesnių sprendimų. Vienas populiariausių transporto paslaugų kokybės gerinimo būdų – inovatyvių technologijų diegimas maršrutų planavime https://www.terralogistics.lt/marsrutu-planavimas. Vertinant tai, kad tai yra labai dinamiška sritis, tokios planavimo priemonės puikiai susidoroja su įvairiais netikėtai maršrute atsirandančiais trukdžiais.

GPS žemėlapio maršruto planavimo priemonių diegimas padeda sumažinti autoparko valdymo ir kuro sąnaudas, kontroliuoti maršrutus. Tai puiki priemonė transporto vairuotojų poilsio ir darbo laiko kontrolei bei planavimui, tikslaus važiavimo laiko nustatymui. Skirta pervežimo, ekspedijavimo įmonėms ir distributoriams.

Žinant tai, jog krovinio pristatymas iki gavėjo yra sudėtingas, daugybę skirtingų sričių apimantis procesas, naujų technologijų diegimas yra labai svarbus. Ši sistema padeda iš anksto pastebėti numatytame maršrute realiuoju laiku iškilusias situacijas, susijusias su kelio remonto darbais ar avarijomis. Tai leidžia vairuotojui operatyviai pakeisti maršrutą, taip neprarandant laiko transporto spūstyje, kas užtikrina krovinio pristatymą numatytu laiku arba su minimaliais laiko nuostoliais.

Šiandien transporto bei logistikos sritys yra jau neįsivaizduojamos be technologinių sprendimų ir jų naudojimas šioje srityje yra bene ryškiausias. Maršrutų planavimo sistemos leidžia ne tik planuoti ir reaguoti realiuoju laiku į pokyčius, tačiau ir tiksliai apskaičiuoti sąnaudas, įvertinti kelių mokesčius bei rinkliavas. Pasinaudojus ankstesniais duomenimis galima palyginti bei optimizuoti išlaidas.

Diegiant panašias maršrutų valdymo ir planavimo priemones, būtina atkreipti dėmesį į integracijų galimybes, funkcionalumą. Taip pat ne mažiau svarbu, kad būtų galimybė apjungti su kitomis verslo programomis, buhalterinės apskaitos programa.