Kiekvienai įmonei yra svarbu, kad jos darbuotojai būtų energingi, žvalūs bei sveiki. Vienas iš faktorių, kuris suteikia tokias naudas yra pakankamas suvartoto geriamojo vandens kiekis. Labai svarbu yra, kad jis būtų visur prieinamas, jo kokybė atitiktų darbuotojų lūkesčius. Šiame straipsnyje aptarsime aspektus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis vandenį biurams.

Darbuotojų skaičius

Visų pirmą, reikėtų atsižvelgti į darbuotojų skaičių. Jeigu įmonėje yra didelis darbuotojų skaičius, vandens aparatus arba butelius galima įrengti po kelis kiekviename aukšte. Tokiu būdu nebus būtinybės stipriai apkrauti vieną įrenginį, kadangi 2-3 prietaisai viename aukšte aptarnaus apie 20 žmonių.

Kalbant apie didelio užimtumo vietas, tokias kaip valgykla, tokiose vietose gali būti įrengtas čiaupas su didelės talpos atšaldymo mechanizmu. Tai būtų optimaliausias sprendimas, kuris tiektų geros kokybės vandenį visiems ofiso darbuotojams.

Įrenginio apkrovimas

Antras aspektas, kuris yra taip pat be galo svarbus – vandens įrenginio apkrovimas. Svarbu yra atsižvelgti į vartotojų kiekį, kadangi jeigu vartojimas viršys lūkesčius, aparatas gali neatlaikyti apkrovos.

Taigi, jeigu įmonė turi zoną, pavyzdžiui renginių salė, kurioje svečiams bei darbuotojams yra nuolat siūlomas šaltas vanduo, tokiu atveju geriausias sprendimas yra įrengti didesnio našumo mechanizmą. Jis padės greitai ir lengvai paruošti didesnį kiekį šalto vandens.

Vandens rūšis

Visų trečią, įmonei reikėtų atsižvelgti į darbuotojų norus bei pageidavimus ir priimti sprendimą, kokį vandenį dauguma pageidauja. Jeigu darbuotojai yra labiau linkę rinktis gazuotą vandenį arba teiktų prioritetą karštam, ar kambario temperatūros vandeniui, į tai reikėtų atsižvelgti.

Geriausias sprendimas yra įsigyti vandens sistemas, kurios yra pritaikytos įvairiems poreikiams bei skoniams. Pavyzdžiui, vienoje erdvėje klientai bei darbuotojai galėtų rinktis šaltą ir gazuotą vandenį, o kitoje karštą, šaltą arba kambario temperatūros. Toks būdas patenkins žmones bei suteiks jiems jėgų efektyvesniam darbui.

Tara

Sekantis aspektas, kuris yra taip pat aktualus – tai tara. Įmonėms reikėtų apsispręsti kokiu būdu jie teiks vandenį. Tai gali būti stiklinės, puodeliai, buteliukai arba viskas kartu sudėjus.

Šiame etape svarbu yra apskaičiuoti sąnaudas, kadangi nuolat perkant buteliukus arba vienkartinius puodelius yra išleidžiama nemaža pinigų suma bei nėra tausojama aplinka. Daugybė plastikinių buteliukų teršia gamtą bei tai nėra ekonomiškas sprendimas.

Vandens įrenginio greitis

Galiausiai, tiems kam yra svarbus vandens įrenginio greitis, reikėtų atsižvelgti į įrenginio vietą. Ji yra rekomenduojama statyti ne toliau negu 1 metro atstumu nuo pagrindinio vandentiekio. Kadangi užpildyti 0,5 l buteliuką, dažniausiai užtrunka apie 30 sek, reikėtų susimąstyti jeigu tas laikas prailgsta iki 45 sekundžių ar ilgiau.

Prieš tai pateiktas patarimas padės išspręsti su greičiu susijusią problemą. Taip pat dar vienas patarimas yra įrenginius pritvirtinti prie grindų ar sienų tose vietose, kur yra daug žmonių.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme aspektus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, norint pasirinkti tinkamą vandens tiekimo būdą biurui arba ofisui. Vadovaudamiesi šiais patarimai, Jums pavyks išsirinkti tinkamiausią variantą, kuris teiks naudą Jums bei Jūsų darbuotojams.