ERP (Enterprise Resource Planning) arba gamybos valdymo sistemos yra kuriamos tam, kad palaikytų įvairius verslo procesus, įskaitant inventoriaus ir užsakymų valdymą, apskaitą, žmogiškuosius išteklius bei santykių su klientais valdymą. Tinkamai veikianti gamybos valdymo sistema turėtų automatizuoti šias funkcijas, išnaudojant pagerintą išteklių valdymą efektyvesnio verslo augimo užtikrinimui.

Kai verslo procesų ir operacijų valdymui yra diegiama ERP sistema, gali praeiti nemažai laiko kol visa informacija bus apjungta ir ja galės naudotis visi skyriai. Tačiau tai kas pradžioje veikė kaip atskiri moduliai, gali tapti vieninga gamybos valdymo sistema, veikianti kartu su kitomis, nepriklausomomis programomis. Įmonės, planuojančios integruoti ERP savo versle turėtų pasirinkti tinkamą strategiją, padėsiančią apjungti atskiras programas ir sukurti vieningą įrankį.

Gamybos valdymo sistemos integracija suteikia įmonėms galimybę automatizuoti tokius procesus, kurie būdavo atliekami rankomis, pavyzdžiui duomenų suvedimas. Tai padeda padidinti duomenų tikslumą ir sumažina galimų klaidų skaičių, bei pagerina įžvalgas tokiose procesuose kaip klientų aptarnavimas ir finansai.

Nors ERP sistemos integracija neabejotinai gali padėti įmonėms tapti stipresnėmis, tačiau jos gali susidurti ir su tam tikrais sunkumais, jei nesilaikys tam tikros sistemos. Ankstesnis ERP sistemų integravimas buvo vykdomas etapais, apjungiant atskirus modulius ir programų paketus. Tačiau šiais laikais gamybos valdymo programose yra sutelkta tiek daug duomenų, kad šis būdas nebėra pats efektyviausias. Verslas išsivystė tiek, kad yra gerokai labiau priklausomas nuo technologijų, ir duomenys turi suteikti informaciją realiuoju laiku visiems skyriams, todėl daug dažniau efektyviau yra diegti visą sistemą vienu metu, siekiant efektyvesnio turimų duomenų išnaudojimo.

Šiuolaikinės verslo sistemos leidžia integruoti jas su jau turimais įrankiais, taip užtikrinant efektyvumą ir leidžiant įmonėms taupyti.