Vaikiškos traumos būna: lengvos ir sunkios. Lengvos traumos- tai negilios žaizdos, sumušimai, raisčių patempimai, o sunkios- lūžiai, nudegimai, galvos traumos. Dažniausios vaikų traumos- rankų ir kojų lūžiai, sausgyslių, raumenų patempimai, įvairūs sumušimai, nubrozdinimai. Vasarą iškylaujant gamtoje pasitaiko įvairių nudegimų, netyčia prisiliečia prie įkaitusios kepsninės ar paima į ranką karštą iešmą. Pasitaiko, kad paplūdimyje vaikas susižaloja į stiklo šukę, ar į kokį aštrų metalinį daiktą. Vaikai labai judrūs, todėl dažnai traumas patiria važiuodami dviračiu, riedlente ar paspirtuku. Vasarą vaikai dažnai nudega saulėje, atsiranda paraudimas, skausmas, karščiavimas, šaltkretis ir silpnumas.

Jeigu vaikai eina šokinėti ant batuto, suaugusieji turėtų pasirūpinti vaiku saugumu, uždėti apsaugą, šalmą, prižiūrėti, kad jų ten būtų ne daugiau kaip du, nes kuo daugiau vaikų sulipa įvyksta ir traumų tikimybė. Žiemos pramogos lauke vaikams suteikia malonumo, tačiau pasitaiko traumų ir lūžių. Mažam vaikui griūnant dažniausiai pasitaiko klubų lūžių, o vyresniems ne tik klubų, bet ir rankų, pirštų ar kojų.

Vaikų chirurgų paslaugos

Vaikų chirurgai teikia įvairias paslaugas, konsultuoja vaikus: dėl įšvaržų, tulžies latakų, kepenų, sėklidės vandenės, šlapimtakių, išeinamosios žarnos, gėrybinių ir piktybinių navikų ir kt. Mažiems pacientams skiriami reikalingi tyrimai ir tinkamiausias gydymas. Esant poreikiui atliekamos karpų, apgamų, minkštųjų audinių operacijos vietinėje nejautroje, teikia konsultacijas nagų įaugimo klausimais, juos operuoja.

Norint apsilankyti pas gydytoją specialistą konsultacijos, reikia turėti šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimą. Be siuntimo ar neprisirašę prie poliklinikos, neturintys sveikatos draudimo pacientai gali registruotis mokamai konsultacijai. Kiekvienas savo srities chirurgas gali padėti pacientams konkrečiais iškilusiais klausimais. Visos procedūros atliekamos specialistų patvirtintais metodais ir pačia moderniausia įranga. https://www.sbklinika.lt/paslaugos/specialistu-konsultacijos/vaiku-chirurgai/

Ortopedų traumotologų paslaugos

Ortopedijos traumotologijos skyriuose dirba aukščiausios kvalifikacijos ortopedai traumotologai, atliekamos nuo mažiausios iki sudėtingiausios ortopedinės operacijos: artroskopija ir sporto traumos, minkštųjų audinių traumos, riešo ir plaštakos ortopedija, čiurnos ir pėdos ortopedija, onkologinė ortopedija, mišrios traumos, sąnarių endoprotezavimas, rekonstrukcinės operacijos.