Kai kuriose pasaulio šalyse banguoti lakštai yra populiariausia stogo danga. Tai ypač dažnas pasirinkimas sodo namelių ar automobilių garažų stogams, nes gofruotas lakštas yra tvirta, tačiau lengvai apdorojama medžiaga. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį planuojant banguotų lakštų stogą.

Banguotų lakštų rūšys

Šiferio kaina ir kokybė priklauso nuo medžiagos. Trys dažniausiai naudojamos medžiagos lakštams gaminti yra bitumas, PVC ir polikarbonatas. Bitumas yra stipriausia ir patvariausia medžiaga. Banguoti PVC ar polikarbonato lakštai yra lengvesni, todėl juos lengviau montuoti. Be to jie yra skaidrūs, todėl praleidžia dienos šviesą.

Banguoti stogo lakštai deka šiandien naudojamos jų gaminimo technologijos yra saugūs naudoti, jie puikiai atlaiko temperatūros kaitą, neželia samanomis ir net per ilgą laiką nepakeičia spalvos, todėl namo išorė visada bus graži ir tvarkinga.

Ką reikia žinoti planuojant montuoti banguotus stogo lakštus?

1 žingsnis: atraminės konstrukcijos montavimas. Atstumas tarp lentjuosčių, ant kurių tvirtinami banguoti lakštai priklauso nuo stogo nuolydžio kampo ir lakštų medžiagos. 60 cm. atstumas yra standartinis ir tinkamas beveik visais atvejais, tačiau turi būti didesnis nei 15 laipsnių nuolydis

2 žingsnis: apskaičiuoti, kiek banguotų lakštų prireiks stogui. Tą padaryti reikėtų atsižvelgus į stogo dydį. Taip par reikėtų nepamiršti ir papildomų centimetrų perdangoms.

3 žingsnis: montavimas. Pradėti dengti stogą banguotais lakštais reikėtų nuo apatinės stogo dalies. Padėjus pirmajį lakštą sekantį lakštą dėti virš jo, taip, kad šie sutaptų. Lakštai yra tvirtinami vertikaliai ir horizontaliai kievieno lakšto sijos, specialiais vinimis, kurie baigus tvirtinti uždengiami specialiais, apsaugančiais plastikiniais dangteliais. Lakštams su mažesniu banguotumu rekuomenduojama daugiau vinių stipresniam sutvirtinimui.

4 žingsnis: stogo užbaigimas. Tikriausiai teks supjaustyti banguotus lakštus, pagal dydį ir formą, dengiant paskutinę stogo eilę. Konstrukcijos tvirtumui, ši eilė turėtų būti sudaryta bent iš trijų bangų, todėl čia gali prireikti daugiau kruoštumo ir darbo, norint, kad lakštai sutaptų.

5 žingsnis: baržų montavimas. Norint apsisaugoti stogą nuo nuo audrų, jį reikėtų baigti, galuose sumontuojant baržas. Šias nesunkiai galima pasigaminti iš dviejų neperšlampamų fanieros lentjuosčių, prisukus jas viena kitai stačiu kampu.

Rinkoje šiferio kaina kokybės atžvelgiu yra nedidelė. Šie stogų lakštai yra vertinami dėl savo kokybės, ilgaamžiškumo ir lengvo montavimo. Ši danga yra ir saugi tvirta, esant bet kokioms oro sąlygoms, nes į sunkiai įsigeria vanduo, o dėl savo banguotos struktūros lengvai atlaiko audras ir stiprų vėją.